Charakterystyka pralnicy tunelowej model universal

Charakterystyka pralnicy tunelowej model universal

Pralnica tunelowa, czyli popularnie mówiąc tunel pralniczy, to maszyna pralnicza, która łączy w sobie wszystkie urządzenia, jakie potrzebne są w całym procesie prania na mokro. Urządzenia tego typu stosowane są w pralniach przemysłowych od dawna, ale ostatnie lata przyniosły bardzo dużo udoskonaleń i super nowoczesnych rozwiązań. Starszego typu pralnice tunelowe miały tak zwaną konstrukcję jedno płaszczową przeciwprądową, następnie pojawiły się nowocześniejsze konstrukcje dwu płaszczowe przeciwprądowe, a teraz zaproponowano jakby połączenie starszej i nowszej konstrukcji w jedno.

Taki właśnie nowy model pralnicy tunelowej zaproponowały znane w branży firmy Jensen- Senking , chodzi o model UNIVERSAL. Nowość w tym rozwiązaniu polega przede wszystkim na nowatorskim rozwiązaniu konstrukcyjnym, które zakłada całkowitą separację komór, z których składa się maszyna. W takim rozwiązaniu nie ma możliwości wymieszania się poszczególnych kąpieli z różnych etapów prania na mokro, niemożliwe jest na przykład pomieszanie kąpieli z wsadem kolorowym z kąpielą z wsadem białym.

Tunel pralniczy UNIVERSAL zbudowany jest z bębna w kształcie rury, której środek wypełnia tak zwana „śruba Archimedesa”. Upraszczając można powiedzieć, że zintegrowane ze sobą komory maszyny to jakby osobne pralnico wirówki w których znajduje się wsad, a fizyczne prawo Archimedesa powoduje, że załadowany do pierwszej komory asortyment przerzucany jest do kolejnych komór, w których dokonuje się następny etap prania na mokro. Do podnoszenia wsadu w bębnie służą przyspawane do ścian  bębna dwumetrowe ( lub półtorametrowe w zależności od wielkości maszyny)  dwa żebra, zwane też w żargonie pralniczym przewałami. W zależności od wielkości i ilości przewałów, dobierany jest też rodzaj prania, na przykład mocno zabrudzone ubrania robocze pierze się w tunelach pralniczych o większych i wyższych przewałach.

W tunelu pralniczym UNIVERSAL zastosowano jeszcze jedno niezwykle nowoczesne i zarazem bardzo ekologiczne rozwiązanie polegająca na wykorzystaniu odzyskanej z poprzednich płukań wody poprzez specjalne zbiorniki recylkulacyjne, które umieszczono bezpośrednio pod maszyną.

W tym modelu są cztery zasadnicze sekcje pracy:

1. sekcja prania wstępnego

2.sekcja prania zasadniczego

3. sekcja płukania

4.sekcja neutralizacji i uszlachetniania

 

Jeśli chodzi o załadunek to zazwyczaj odbywa się on poprzez transporter pochyły. Potem pranie odbywa się bez żadnej ingerencji pracownika, a do pełnej i bezpiecznej obsługi potrzebnych jest jedynie dwóch pracowników. Maszyna jest oczywiście sterowana elektronicznie, można dokładnie dostosować program do rodzaju tkaniny i stopnia jej zabrudzenia . To wyjątkowo oszczędna przemysłowa maszyna pralnicza oferująca usługi na najwyższym światowym poziomie.

Na naszej stronie dowiesz się jakie są urządzenia pralnicze, które warto mieć gdy zakłada się biznes pralniczy.

wyposażenie pralni

kontakt@flotamarina.pl