Charakterystyka prasy kabinowej do wyrobów fasonowanych drb 4000

Charakterystyka prasy kabinowej do wyrobów fasonowanych drb 4000

Model DRB 4000 prasy kabinowej firmy Jensen jest przeznaczony do prasowania i wykańczania tak zwanych wyrobów fasonowanych, do których należą na przykład kitle, koszule, marynarki, fartuchy robocze itp.)

Maszyna ma konstrukcję kabiny o wymiarach 1 metr 45 centymetrów długość, 2 metry 80 centymetrów szerokość i 1 metr 80 centymetrów wysokość, waży 1250 kilogramów , jest ogrzewana wysokoprężną parą i jak większość nowoczesnych maszyn pralniczych jest sterowana elektronicznie i elektropneumatycznie.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to podstawowym  elementem urządzenia jest kabina wewnątrz której odbywa się zasadniczy proces wykańczania polegający na parowaniu, prasowaniu, gładzeniu i suszeniu konkretnego fasonowego asortymentu. Wewnątrz kabiny znajdują się dwa podgrzewane elektrycznie manekiny ( inna nazwa korpusy, albo lalki) z napędem elektrycznym o regulowanej płynności. Manekiny te są sterowane za pomocą elektronicznego sterownika programowalnego, czyli zarówno  prędkość wysuwanego  i wsuwanego z kabiny manekina, jego płynność i temperaturę nagrzewania ( manekiny są zaopatrzone w fasonowe okrycia, które napełnione są powietrzem i przez to łatwiej dopasowują się do formy wykańczanej sztuki) mogą być dostosowywane do konkretnych wymagań pracy.

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to prasa kabinowa jest ogrzewana parą wysokoprężną. Jest wydajna, czas obrabiania wyrobu w zależności od potrzeb i wybranego w związku z tym programu, wynosi od 30 do 90 sekund. Do obsługi maszyny wystarczy jedna osoba, bo urządzenie  nie ma tak zwanego czasu jałowego pracy, czyli   jak jeden manekin jest wysuwany z kabiny, to drugi jest wsuwany do  parowania i prasowania. Jeśli jednak chcemy zwiększyć wydajność urządzenia ( maksymalnie można wyprasować aż  90 sztuk odzieży na godzinę ) to do obsługi będą potrzebne dwie osoby.

Praca prasy kabinowej DRB 4000 w dużym uproszczeniu wygląda następująco-    na wysuniętego z kabiny manekina pracownik nakłada przeznaczoną do prasowania sztukę odzieży, poprzez naciśnięcie specjalnego pedału mocowana jest partia górna i zamyka się zamek kołnierza. Dalej też poprzez naciśniecie pedału manekin przesuwa się w wybraną pozycję umożliwiając obróbkę sztuki przez pracownika .Następnie manekin jest wsuwany do kabiny, a jednocześnie manekin z wyprasowaną już sztuką jest wysuwany. W czasie, kiedy pracownik ściąga wykończoną sztukę, druga jest poddawana na nagrzewanym manekinie  parowaniu, prasowaniu, suszeniu już  w środku kabiny. Kabina jest szczelnie zamknięta więc opary nie wydostają się na zewnątrz.

Na naszej stronie dowiesz się jakie są urządzenia pralnicze, które warto mieć gdy zakłada się biznes pralniczy.

wyposażenie pralni

kontakt@flotamarina.pl