Prasa pozioma do kołnierzy i mankietów model kmb 1000

Prasa pozioma do kołnierzy i mankietów model kmb 1000

Prasa pozioma KMB 1000 firmy JENSEN jest urządzeniem pralniczym służącym do prasowania kołnierzyków, mankietów od koszuli , klap i tym podobnych detali  wypranej wcześniej odzieży  w końcowym procesie wykańczania prania przemysłowego.

W konstrukcji tej prasy znajdziemy dwie uniwersalne płyty do prasowania , które idealnie dopasują się do każdego rodzaju materiału. Obie płyty i górna płyta dociskowa oraz płyta dolna, są ogrzewane, a ich równomierny docisk na całej powierzchni powoduje, że prasowanie jest idealnie wykonane na całej powierzchni. Podczas docisku płyt mamy do czynienia z tak zwanym czasem jałowym ( czyli czas bezproduktywny, w tym wypadku polega to an tym, że  praca trwa, a operator czeka na jej zakończenie). Żeby czas z jałowego stał się wypełniony treścią, zaleca się pracownikowi, aby w tym czasie obsłużył  inną maszynę, najczęściej służąca do wykańczania odzieży, na przykład prasę do fartuchów, czy prasę kabinową do wyrobów fasonowanych. Czas  docisku  ustawiany jest bezstopniowo i trwa od trzydziestu do stu sekund w zależności od  wykonywanego programu. W konstrukcji znajduje się specjalna elastyczna poduszka, to ona pozwala na kompensowanie nierówności ( szwy, guziki, zakładki itp.) podczas prasowania .

Maszyna jest oszczędna i bardzo wydajna, przy dwuosobowej obsłudze można wyprasować około dziewięćdziesięciu sztuk w czasie jednej godziny pracy.

Parametry prasy poziomej Jensen KMB 1000

długość prasy- 1 metr 26 centymetrów

szerokość prasy- 1metr

wysokość prasy 1 metr 11 centymetrów

ciężar prasy 320 kilogramów

odparowanie wody 30 litrów na godzinę pracy

ciśnienie docisku 0,5 MPa

zapotrzebowanie pary 1 kg na minutę

 

Urządzenie jest oszczędne, wydajne, posiada wszystkie potrzebne w Unii Europejskiej certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Na naszej stronie dowiesz się jakie są urządzenia pralnicze, które warto mieć gdy zakłada się biznes pralniczy.

wyposażenie pralni

kontakt@flotamarina.pl